TÜBİTAK önderliğinde açık kaynak işletim sistemi konferans

Linux hakkında merak ettiğiniz her şey...

TÜBİTAK önderliğinde açık kaynak işletim sistemi konferans

Mesajgönderen fortran » 28 Eyl 2018, 21:30

TÜBİTAK önderliğinde açık kaynak işletim sistemi ve yazılımları konferansı

TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansı'nın İstanbul ayağı Pendik'te düzenleniyor. Konferansta bu yıl Pardus Projesi ve açık kaynak yazılımlar konuşulacak.
Resim
TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansı’nın İstanbul ayağı Pendik’te düzenlenecek. Konferans’ta Pardus başta olmak üzere Linux işletim sistemleri hakkında eğitimler ve seminerler düzenlenecek.

Kamu Açık Kaynak Konferansı (KAK’18), 2-3-4 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. Etkinliğin ilk iki gününde gün boyu eğitimler, son gününde ise gün boyu konferanslar yapılacak. Herkesin katılabileceği KAK'18 etkinliği ücretsiz olarak düzenleniyor. Etkinliğin eğitim ayağının kontenjanı tükendi ancak konferanslar için buradan kayıt yapabilirsiniz.

Konferanslarda Pardus’un önemi, açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve kamuda açık kaynak kullanımı ele alınacak. Ülkemizde yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler verilecek. Gelecekte alınacak kararlar tartışılacak.

Ülkemizde geliştirilen açık kaynak yazılımlardan Lider Ahenk, Engerek, Ahtapot, Samba, PostgreSQL, Postfix, Dovecote, Zimbra ve diğer pek çok yazılımla ilgili konferanslar yapılacak.

KAK’18, 2-3-4 Ekim tarihlerinde İstanbul Pendik’te bulunan The Green Park Hotel’de ziyaretçilerini ağırlayacak. Daha detaylı bilgiyi http://kak.pendik.bel.tr adresinden alabilirsiniz.

donanimhaber
Kullanıcı avatarı
fortran
Forum Gurusu
Forum Gurusu
 
Mesajlar: 4491
Kayıt: 26 Kas 2006, 01:00

Dön Linux genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron