Gentoo Topluluğu Türkçe Olarak Buluşuyor

Gentoo Topluluğu Türkçe Olarak Buluşuyor

Mesajgönderen Arkantos » 11 Kas 2008, 00:13

Türkiyedeki Gentoo topluluğunun artık buluşma noktası Gentoo Linux Wiki. Gentoo Linux Wiki bundan sonra Türkçe.

http://tr.gentoo-wiki.com

Amacımız Gentoo topluluğunun Gentoo ile ilgili ipuçlarını, eğitselleri ve genel olarak Linux'la ilgili diğer şeyleri paylaşabileceği bir ortam oluşturmak. Teknik sorunlarımızı hallettik. Ancak içerik yönünden çok eksikliklerimiz var. Bu yüzden eğitselleri Türkçeye çevirebilecek yeni Gentoo penguenlerine ihtiyacımız var. Eğer isterseniz siz kendiniz de Gentoo ile ilgili eğitseller hazırlayabilirsiniz.

Not : Aslında bunu haber olarak göndermiştim. Ama nedense yayınlanmamış. Yönetici arkadaşlar bunun önemsiz bir haber olduğunu mu düşünüyorlar acaba? :o Fazlamesai nette bile haber olarak yayınlandı
Kullanıcı avatarı
Arkantos
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesajgönderen ra » 11 Kas 2008, 15:51

Hayırlı ve uğurlu olsun. Gento kulanmadım bilgisayarımı değiştirirsem kulanacağım kısmetse .
Kullanıcı avatarı
ra
Üye
Üye

Mesajgönderen ahmetokanyilmaz » 11 Kas 2008, 22:43

Gentoo için fazla ve güncel Türkçe döküman yoktu. Bu açığı kapatarak Türk kullanıcılara büyük destek olacaksınız.

"Gentoo yu kullananlar zaten profesyoneldir" anlayışından dolayı büyük çoğunluk pek sıcak bakmıyordu Gentoo ya.

Belki bu anlayış düzelir.
Kullanıcı avatarı
ahmetokanyilmaz
Üye
Üye

Mesajgönderen malzeme_muhendisi » 12 Kas 2008, 13:59

Hayırlı olsun bakalım. Az n00b dadanması dileğiyle...
Gentoo
Kullanıcı avatarı
malzeme_muhendisi
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Dön Gentoo

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir