Suse de çoklu ortam

Mesajgönderen lantis44 » 15 May 2007, 23:59

Arkadaş 64ram ekrankartı,128mbram,p3 işlemci ile canavar gibi linux kullanıyor,kasacak bir sistem varsa oda windowsdur,en güncel linuxlerde bile en düşük sistemlerde tam performans alabilirsin,tabi bazı şeyleri göz ardı etmek kayıdı ile ama tam linux kullanırsın.linux sistem canavarı değildir.1gb ram ve amd3500 işlemci var demiş arkadaş birde256mb ekran kartı kasıyor diyor acaba nasıl kasıyor merak ediyorum o sistemle linux,o sistemle daha kaç yıl güncel linux kullanırsın varya hehehe :)
Kullanıcı avatarı
lantis44
Üye
Üye

re

Mesajgönderen kadirakkas » 25 May 2007, 23:21

tskler sorunsuz calisiyor
Kullanıcı avatarı
kadirakkas
Üye
Üye

Mesajgönderen Nesquik » 04 Eyl 2008, 01:31

Opensuse 11 için kaffeine oynatıcısı ile çalıştırılamayan codec'ler ile ilgili ne yapılabilir?

Birçok türü oynatmıyor malesef.
Kullanıcı avatarı
Nesquik
Üye
Üye

al üzerinden zypper iCodec kurulumu

Mesajgönderen Kandalf » 04 Eyl 2008, 14:26

Nesquik yazdı:Opensuse 11 için kaffeine oynatıcısı ile çalıştırılamayan codec'ler ile ilgili ne yapılabilir?

Birçok türü oynatmıyor malesef.

YAST başlatıp yazılım kaynakları bölümünden PACKMAN deposunu seçip aktif hale getirin. Daha sonrada sistemi güncelleyin. Konsol/terminal üzerinden zypper ile yaparsanız işlem basamaklarını izleyebilirsiniz.

Kod: Tümünü seç
zypper -vvv re

Depo bilgileri güncellendikten sonra sisteminizi terfi edin.

Kod: Tümünü seç
zypper -vvv up

Bu işlem eğer ek dpolar kullanmadıysanız sorununuzu çözecektir.

Görüşmek üzere...

:D

Resim
Kullanıcı avatarı
Kandalf
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Nesquik » 05 Eyl 2008, 23:28

Benim sistemim zaten güncel durumda, packman'a ait birkaç depo daha ekledim ben. Yani tek bir packman değil de packman usa, packman berlin vs. gibi birkaç packman deposu mevcut.

Şu güncel durumda bile yürütmüyor dosyaları.
Kullanıcı avatarı
Nesquik
Üye
Üye

yansı adresler ve gerekli olan codec paketleri

Mesajgönderen Kandalf » 05 Eyl 2008, 23:44

Nesquik yazdı:... packman'a ait birkaç depo daha ekledim ben. Yani tek bir packman değil de packman usa, packman berlin vs. gibi birkaç packman deposu mevcut.

Şu güncel durumda bile yürütmüyor dosyaları.

Kullandığınız diğer pacman depoları ası ldeponun yansıları. Onları sadece yansı olarak kullanmanız gerekir.

Sanırım w32-codecs paketini kurmanız gerekcek. Kurduysanız ve halen çalışmıyorsa kendi ev dizininzdeki uygulamaya ait olan yapılandırma dosyalarının yer aldığı dizini silip uygulamayı yeniden başlatın.

Sorun çözülmüş olacaktır.

Görüşmek üzere...

Resim
Kullanıcı avatarı
Kandalf
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Nesquik » 06 Eyl 2008, 00:03

w32 codecleri indirdim ama yinede oynatmıyor wmv veya asf'leri.

Avi vs gibi uzantılarda sorun yaşamıyorum. Ayrıca home dizinimde .kaffeine diye bir bölüm de yok, o yüzden hangi ayar dosyalarını silebilirim ki?

Bir önceki kurulumumda bu videoları seyredebiliyordum ve hiçbirşey yüklememiştim ek olarak.
Kullanıcı avatarı
Nesquik
Üye
Üye

kaffeine ayar dosyaları

Mesajgönderen Kandalf » 07 Eyl 2008, 23:13

Nesquik yazdı:... Ayrıca home dizinimde .kaffeine diye bir bölüm de yok, o yüzden hangi ayar dosyalarını silebilirim ki?

ev dizininde gizli olan KDE dizini vardır. Bu dosyaya ulaşmak için dosya yöneticisi uygulamanızda gizli dosyaları görüntülemesini sağlayan ayarınızı seçin.

Ardından .kde dizinine geçip .kde/share/apps/ dizine geçip kaffeine dizinini silmeniz gerekiyor.

Kaffeine yeniden çalıştırdığınızda codec vb yapılandırma yeniden oluşturulacaktır.

Görüşmek üzere...

Resim
Ya kendimize bir yol bulacağız ya da bir yol yapacağız!
Kullanıcı avatarı
Kandalf
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Nesquik » 07 Eyl 2008, 23:51

Hala oynatamıyorum :)

Mplayer yükledim onunla oynatıyorum şimdilik.
Kullanıcı avatarı
Nesquik
Üye
Üye

kaffeine ve totem video sorunu

Mesajgönderen beyto » 17 Ara 2008, 21:15

suse 11 kurulu ve güncel halde mp4 avi ve diğer video ları kaffeine ile hiç aöamıyorum hemen aş. hatayı veriyor

Search for suitable codec?

The required software to play this file is not installed. You need to install suitable codecs to play media files. Do you want to search for a codec that supports the selected file?

totem de ise calıyor ama ekran siyah, compiz de aktif değil görüntü yok. mplayer normal çalışıyor w32 codec libdvdcss2 xineli codec ve gstreamer ile ilgili herşeyi kurdum olmadı halbuki geçen senelerde w32 theora .... bir kaç daha birşeyleri kurunca normaldi ..?
Kullanıcı avatarı
beyto
Üye
Üye

Önceki

Dön SuSE

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir