ttnet combomax

Moderatör: elektronist

ttnet combomax

Mesajgönderen Personal » 11 Ara 2010, 21:16

Merhaba arkadaşlar. Ttne combomax modemim var ilk mandriva kurulumumda sorunsuz kullanıyordum ki hatta kget ile indirme yaptığımda 622kb ile indirme yapılıyordu. Sonradan bir sorun oluştu. kendi ip adresinden port tarama saldırısı yapıldı diye bildirim veriyor ara sıra ve bazen interneti kullanamaz duruma geliyorum. Modemin yanması gereken bütün ışıkları yandığı halde modem arayüzünde 6mb ile bağlantı var gösterdiği halde bazen internet sayfalarına giriş yapamıyorum hem mozilladan hem chromiumdan. Şuanda indirme yaparken 170kb ile indirme yapıyor bağlandı hızım 6 mb ilk başta bu hızda indirme yapabilirken şuanda 170ten yukarı çıkmıyor indirme hızı. Bu sorunları nasıl halledebilirim veya modemimi değişmem gerekli :) eski modemimde ttnet rt102de böyle bir sorun yoktu mandirivada ama oda bozuk bunu aldım bunda da böyle bir sorun var nasıl halledebilirim arkadaşlar.
Asukaki = Personal.
İyi ki varsın Linux...
Kullanıcı avatarı
Personal
Üye
Üye

Re: ttnet combomax

Mesajgönderen susemo » 21 Ara 2010, 00:05

Personal yazdı:Merhaba arkadaşlar. Ttne combomax modemim var ilk mandriva kurulumumda sorunsuz kullanıyordum ki hatta kget ile indirme yaptığımda 622kb ile indirme yapılıyordu. Sonradan bir sorun oluştu. kendi ip adresinden port tarama saldırısı yapıldı diye bildirim veriyor ara sıra ve bazen interneti kullanamaz duruma geliyorum. Modemin yanması gereken bütün ışıkları yandığı halde modem arayüzünde 6mb ile bağlantı var gösterdiği halde bazen internet sayfalarına giriş yapamıyorum hem mozilladan hem chromiumdan. Şuanda indirme yaparken 170kb ile indirme yapıyor bağlandı hızım 6 mb ilk başta bu hızda indirme yapabilirken şuanda 170ten yukarı çıkmıyor indirme hızı. Bu sorunları nasıl halledebilirim veya modemimi değişmem gerekli :) eski modemimde ttnet rt102de böyle bir sorun yoktu mandirivada ama oda bozuk bunu aldım bunda da böyle bir sorun var nasıl halledebilirim arkadaşlar.

TTnet'in adil kullanım kotasına takılmış olmayasın. 15 gb kullanımdan sonra hız düşüyor. Belki gözünüzden kaçmıştır.
Kullanıcı avatarı
susemo
Üye
Üye

Mesajgönderen Personal » 21 Ara 2010, 00:15

sanmıyorum arkadaşım aynı siteden aynı filmi ubuntu ve mandirvada aynı hızdan windowstan ise 620 kb ile indirme yapıyorum. Neden böyle bir fark var anlamıyorum. Normalde linuxta daha iyi bir performans almam gerekirken neden böyle anlamadım :). 15 gb kotasını açmadım henüz.
Asukaki = Personal.
İyi ki varsın Linux...
Kullanıcı avatarı
Personal
Üye
Üye

Dön Mandriva

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir