Kget

Moderatör: elektronist

Kget

Mesajgönderen Personal » 07 Ara 2010, 12:17

Merhaba arkadaşlar. KGet ile linkini kopyaladığım bir filmi indirmeyi istiyorum indiriyorumda fakat internet gidip geldiği zaman kget kaldığı yerden devam etmiyor yeniden indir desem bile indirmiyor galiba bu sitenin özelliğimi ya da bunu çözmemin bir yolu varmı ? Birde arkadaşlar :) katiplik sınavına gireceğim inşallah F klavye ile girmek istiyorum her hangi bir uygulama önerebilir misiniz bana ?
Asukaki = Personal.
İyi ki varsın Linux...
Kullanıcı avatarı
Personal
Üye
Üye

Mesajgönderen virss » 07 Ara 2010, 12:58

KGet yerine JDownloader'ı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz özellik rapidshare, hotfile gibi sitelerde paralı hesaplarda oluyor mesela. Bu tarz sitelerde bile modem kapanıp açılsa 1-2 dk durumu koruyabiliyor normal indirme işleminde.

http://jdownloader.org/download/index

Java ile yapıldığından JRE yüklü olmalı.

Linuxta var mı öyle program aklıma gelmedi ama wine ile 10 Parmak adlı programı yükleyip kullanabilirsiniz(Q ve F Klavye):
http://www.box.net/shared/4rruyzkp5l
İdealsiz Kişilerin En Ortak Özelliği; "Alaycı" Olmalarıdır. (Dr. Muhammed Bozdağ)
Kullanıcı avatarı
virss
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Personal » 07 Ara 2010, 13:38

en iyisi elime bir yazı alıp yazarak alışmaya çalışmak :)
jdownloadı deneyeceğim bakalım ama bu dediğim windowsta idm ile birlikte aynısı oluyor. Hotfile ya da rapidten değil. Bir online film izleme sitesinden filmi izlerken linux filmin linkini alabiliyor avi uzantılı linkini indirmeye başlatıyorum internet kesilip geliyor devam etmiyor kaldığı yerden birde dediğiniz uygulamayı bir deneyeyim. Teşekkürler yardımınız için.
Mandriva türkiye de bir sorun var galiba hiç açılmıyor sabahtan beri.
Asukaki = Personal.
İyi ki varsın Linux...
Kullanıcı avatarı
Personal
Üye
Üye

Mesajgönderen Personal » 07 Ara 2010, 13:44

jdownloadrin linux için olanı indirdim ama içinde windowsla ilgili dosyalar çıkıyor yani exe bat gibi :?
Asukaki = Personal.
İyi ki varsın Linux...
Kullanıcı avatarı
Personal
Üye
Üye

Mesajgönderen virss » 07 Ara 2010, 16:16

.jar uzantılı dosyalar jre yüklü her sistemde exe gibi çift tıklayarak çalıştırılabilir.

JRE yi kurduktan sonra çift tıklama ile çalışmazsa ilgili dizine konsoldan ulaşıp aşağıdaki gibi komutu vermek gerek:
Kod: Tümünü seç
java -jar JDownloader.jar

Kısayol dosyası oluşturacaksanız ona da komutu .jar bulunduğu tam yolu girerek vermek gerekir:
Kod: Tümünü seç
java -jar /home/user/JDownloader0.7/JDownloader.jar
İdealsiz Kişilerin En Ortak Özelliği; "Alaycı" Olmalarıdır. (Dr. Muhammed Bozdağ)
Kullanıcı avatarı
virss
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesajgönderen Personal » 07 Ara 2010, 22:58

beceremedim ben kardeş indirdiğim zip uzantılı linux versiyonu jar uzantılı için java olan yerden indirmem gerekli galiba birde JRE yi nasıl kurabilirim depodan aratıyorum 3 tane uygulama çıkıyor yüklemeye çalıştığımda
urpmi --update urpmi kullanılıyor diyor ama her hangi bir yerde açık değl komutla bir şeyde yapmıyorum.
Asukaki = Personal.
İyi ki varsın Linux...
Kullanıcı avatarı
Personal
Üye
Üye

Dön Mandriva

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir