Dağıtım tanıtım yazıları

Dergimiz ve forumlarımızla ilgili duyurular

Dağıtım tanıtım yazıları

Mesajgönderen Kandalf » 02 Şub 2005, 14:50

Kullandığınız dağıtımı tanıtan yazılarınızı bekliyoruz.

Yazılarda dağıtım hakkında genel bilgi vermeniz, ilk defa kullanacak olan birisi için ne nerede yer alır, masaüstleri, paket yönetimi, donanımınız hakkında bilgi, kurulum nasıl yapılır, nasıl güncellenir, açılış yöneticisi nedir ve benzeri sorulara nasıl yanıt verirdiniz diye düşünün ve yazın. Ekran görüntülerinizi koyabilirsiniz. Yazılarınızı sizin adını ile makaleler bölümünde yayınlayacağız.

Eğer aynı dağıtım üzerinde yazılan birden fazla yazı varsa yazıları hazırlayan kişilerin görüşü alınarak ortak bir yazı hazırlanacak ve bu kişilerin adı ile yayınlacak.

Ortak çalışmak isteyenler ise ortak bir yazı hazırlayabilirler.

Yazdıklarınızı bana ulaştırabilirsiniz. grikandalf@netscape.net

Görüşmek üzere...

:D
Kullanıcı avatarı
Kandalf
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen fsf_crusader » 12 Eyl 2005, 12:53

Merhaba üstad Kandalf :)

"Türkiye'den projeler" altında naçizane "yerli dağıtıma destek" diye bir başlık açtım. Ne dersin; bu kadar çok mandrake,fedora,ubuntu,debian vs vs desteği ve "aa biz milli dağıtımı çok seviyoruz ya!" diyen ama bu konuda pek de birşey yapmak istemeyen bir kesim varken, bir yerli dağıtım seçip bu konuda ciddi bir dokümantasyon çalışması başlatmak yararlı ve hoş olmazmı?

Ne dersin? Sağduyulu ve konuya hakim (ve tabi zeki!) biri olduğunu bildiğim için, forumlarda edindiğin saygıyı da gördüğümden, bu konu hakkındaki fikrini merak ediyorum. Ayrıca inanıyorumki senin desteklediğin bir fikir daha çok taraftar bulacaktır..

Bana baksana, hem zenci, hem sadece 2 yıldızlı bir vatandaşım kim dinlerki beni :cry:

:oops:
Kullanıcı avatarı
fsf_crusader
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Dön Duyurular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir